Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
 

Artykuły

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.

Drukuj

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.

Więcej zdjęć w galerii-zobacz...

„Zacznij od robienia tego, co konieczne. Potem zrób to, co możliwe.
Nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego.”
Św. Franciszek z Asyżu

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego tym razem odbyło się 4 września. Zgodnie z tradycją najpierw uczestniczyliśmy we Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym w Skrzyszowie. Następnie udaliśmy się do hali sportowej, gdzie odbyła się akademia.
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego zameldował Panu Dyrektorowi gotowość dzieci i młodzieży do edukacyjnych zmagań. Po wyprowadzeniu sztandaru zabrał głos Pan Robert Wadycki, który w imieniu Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego, uczniów oraz pracowników administracji i obsługi podziękował za wspólnie spędzone lata odchodzącemu na emeryturę wspaniałemu nauczycielowi chemii – Panu Adamowi Olszewskiemu. Nie było łatwo pożegnać się z kimś, kto z poświęceniem i oddaniem kształtował młode umysły i wychowywał przez wiele lat kolejne pokolenia mieszkańców Skrzyszowa. Jako pedagoga oraz kolegę z pracy wszyscy zapamiętają Jego cierpliwość, spokój, opanowanie, życzliwość i pogodę ducha. Życzymy Panu Olszewskiemu zdrowia i spełnienia marzeń oraz realizacji planów. Do podziękowań i życzeń przyłączył się również Pan Wójt Marcin Kiwior, który wręczył Panu Adamowi Olszewskiemu Nagrodę Wójta Gminy Skrzyszów. Słowa podziękowania skierowali również przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Swoimi odczuciami podzielił się z nami również Pan Adam. Dla wielu osób był to szczególnie wzruszający moment uroczystości.
Po oficjalnych wystąpieniach program artystyczny przedstawiły dzieci z klas trzecich pod kierunkiem Pani Lucyny Barszcz oraz Pani Marii Janas. Piękną dekorację przygotowała Pani Klaudia Reiskittel i Pan Grzegorz Mikuszewski. Przedstawienie było pełne radości oraz uśmiechu i sprawiło, że wszyscy z optymizmem pomyśleli o nadchodzących miesiącach nauki i pracy.

2014 Zespół Szkoły Podstawowej nr.1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Skrzyszowie.
Powered by Joomla 1.7 Templates