Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
 Szanowni Państwo,

Z dniem 25 maja 2018 r. na terytorium Polski rozpoczęło się stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), które reguluje zasady przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym oraz w trosce o ochronę Państwa danych osobowych przedstawiamy następującą informację, dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, 33-156 Skrzyszów 629 A:

Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zdań statutowych.

Administratorem Danych Osobowych jest Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.

Kuratorium co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.

Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.

Kuratorium nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych oraz zautomatyzowanego przetwarzania w celu profilowania osób.

W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Punkt informacyjny dotyczący danych osobowych znajduje się w siedzibie Kuratorium. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pocztą elektroniczną:iod@skrzyszow.okay.pl lub listownie pocztą tradycyjną.

 

Artykuły

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANA PAWŁA II W SKRZYSZOWIE

Drukuj

 

 Zobacz zdjęcia...

 

„Jesteście wezwani do świadczenia o wierze i nadziei.”

(Jan Paweł II)

 

Święto Patrona to najważniejszy dzień w życiu społeczności szkolnej. Dnia 24 października spotkaliśmy się, aby przypomnieć sobie i naszym gościom nauczanie Jana Pawła II, o którego słowach a przede wszystkim przykładzie życia staramy się pamiętać każdego dnia.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawioną w kościele parafialnym w Skrzyszowie. Następnie zgromadziliśmy się przy pomniku Św. Jana Pawła II gdzie uczniowie, Pan Władysław Podobiński reprezentujący Pana Tadeusza Wrześniak – fundatora naszego pomnika oraz przedstawiciele władz samorządowych złożyli wiązanki kwiatów. Na kolejną część uroczystości wszyscy przybyli do hali sportowej wyglądającej odświętnie dzięki wspaniałej dekoracji przygotowanej przez Panią Klaudię Reiskittel oraz Panią Marzenę Wojtal. Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn szkoły. Następnie Pan dyrektor Robert Wadycki przywitał gości, którzy zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością: Pana Franciszka Wantucha – wizytatora Kuratorium Oświaty w Krakowie, Wójta Gminy Skrzyszów – Pana Marcina Kiwiora, przedstawicieli Rady Gminy z przewodniczącym Panem Czesławem Boruchem na czele, Panią Agatę Hoim i pozostałych rodziców reprezentujących Radę Rodziców, dyrektorów szkół i przedszkoli, emerytowanych nauczycieli, Panią wicedyrektor Małgorzatę Mróz, księży proboszczów i katechetów, Grono Pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów. Po okolicznościowym przemówieniu wygłoszonym przez Pana dyrektora zabrali głos uczniowie, którzy przygotowali wzruszające przedstawienie pod kierunkiem Pani Jolanty Gaweł, Pani Renaty Małochleb, Pani Marii Janas oraz Pani Pauliny Obrzut. Scenki z życia współczesnej rodziny i słowa Jana Pawła II głęboko zapadły w serca widzów. Dzięki tym słowom można było sobie uświadomić, co w życiu jest najważniejsze. To właśnie wiara, nadzieja i miłość są wartościami, które należy przedkładać nad sukces zawodowy, pieniądze i wszelkie dobra materialne. Bez miłości w rodzinach może stworzymy społeczeństwo ludzi zamożnych i spełnionych zawodowo, ale niekoniecznie szczęśliwych. Jan Paweł II w swoim nauczaniu mówił, aby pamiętać o przykazaniu miłości Boga i bliźniego. Świat zbudowany bez Boga obróci się przeciw człowiekowi.

Po części artystycznej przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu literackiego „Jesteście wezwani do świadczenia o wierze i nadziei”. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody. Zuzanna Kozioł, Natalia Wojtal, Aleksandra Ciurej i Gabriela Dziurawiec, uczennice klasy gimnazjalnej III A, zaprezentowały wiersze uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach. Wszyscy z przyjemnością wysłuchali utworów napisanych przez: Gabrielę Proszowską ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Piotra Skargi w Skrzyszowie, Natalię Bańbur – uczennicę Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, Natalię Budzik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie oraz Aleksandrę Kiwior – uczennicę Szkoły Podstawowej nr 2 w Skrzyszowie. Wyniki szkolnego konkursu zorganizowanego w związku ze Świętem Patrona dla uczniów klas I – III ogłosiła również Pani Lucyna Barszcz.

Na zakończenie uroczystości zabrali głos zaproszeni goście. Pan dyrektor podziękował wszystkim za obecność oraz tym, którzy włączyli się w przygotowanie pięknego szkolnego święta.

 

„Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy:

z nich zaś największa jest miłość.”

(św. Paweł)

2014 Szkołą Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.
Powered by Joomla 1.7 Templates