Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
 

Artykuły

Zuzanna Kozioł – stypendystka Fundacji SAPERO AUSO

Drukuj
Kategoria: Archiwum 2017/2018
Opublikowano Super User

 

 Zuzanna Kozioł – stypendystka Fundacji SAPERO AUSO

Zobacz galerię... Już po raz piętnasty zostały rozdane stypendia Małopolskiej Fundacji SAPERO AUSO powołanej przez Sejmik Województwa Małopolskiego. Jej głównym celem jest wspieranie i promocja młodzieży szczególnie uzdolnionej. Mottem fundacji są słowa „sapero auso”, czyli temu, kto odważył się być mądrym. Na życzenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego zostały one wyryte na medalionie ku czci ks. Stanisława Konarskiego, twórcy i założyciela Collegium Nobilium w Warszawie.

 W gronie tegorocznych stypendystów znalazła się Zuzanna Kozioł - uczennica trzeciej klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie. Nagroda została przyznana między innymi za brązowy medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej w tenisie stołowym, I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego, powołania do kadry narodowej, reprezentowanie kraju w turniejach międzynarodowych, tytuł laureata i finalisty w tematycznych konkursach historycznych oraz bardzo wysoką średnią ocen.

Zgodnie z sentencją fundacji, która poucza, iż w młodości warto trudzić się nad zdobyciem kwalifikacji moralnych, intelektualnych oraz rozwijaniem pozytywnych cech charakteru, ponieważ to one właśnie pozwalają człowiekowi uniknąć złego postępowania oraz pomagają w osiągnięciu szczęścia - życzymy Zuzannie wytrwałości w ciężkiej pracy i dalszych sukcesów. GRATULUJEMY !!!!!!!

2014 Zespół Szkoły Podstawowej nr.1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Skrzyszowie.
Powered by Joomla 1.7 Templates