Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
 Szanowni Państwo,

Z dniem 25 maja 2018 r. na terytorium Polski rozpoczęło się stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), które reguluje zasady przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym oraz w trosce o ochronę Państwa danych osobowych przedstawiamy następującą informację, dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, 33-156 Skrzyszów 629 A:

Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zdań statutowych.

Administratorem Danych Osobowych jest Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.

Kuratorium co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.

Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.

Kuratorium nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych oraz zautomatyzowanego przetwarzania w celu profilowania osób.

W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Punkt informacyjny dotyczący danych osobowych znajduje się w siedzibie Kuratorium. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pocztą elektroniczną:iod@skrzyszow.okay.pl lub listownie pocztą tradycyjną.

 

Artykuły

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Drukuj
Opublikowano

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Więcej zdjęć w galerii-zobacz...

„Będę uczył się z przeszłości, żył teraźniejszością i ufnie patrzył w przyszłość”

     

 

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się o godzinie 8.00 mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława w Skrzyszowie. Wszystkich zebranych powitał ks. Krzysztof Kutek, który modlił się o dobre i owocne przeżycie tego roku szkolnego, a ks. proboszcz Zdzisław Gniewek wygłosił kazanie. Zwrócił w nim uwagę na wartość czasu oraz na fakt, że to od nas zależy wykorzystanie tego daru danego nam od Boga. Po mszy świętej uczniowie przemaszerowali do budynku szkolnego, tam akademię otworzyła nowa przewodnicząca szkoły – Gabriela Janas – uczennica klasy VIII. Po odśpiewaniu hymnu państwowego w obecności sztandaru szkolnego, głos zabrał dyrektor szkoły pan Robert Wadycki, który gorąco powitał wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. W swoim przemówieniu nawiązał do szczególnej, bo już 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 39 rocznicy podpisania porozumień sierpniowych. Podkreślił, że te wydarzenia bardzo mocno wpisały się w historię naszej ojczyzny i świata, dlatego nie wolno nam o nich zapomnieć. Dzięki patriotycznej postawie naszych przodków dziś żyjemy w wolnej Polsce, naszym zadaniem jest szanować tę wolność i umiejętnie odróżniać patriotyzm od nacjonalizmu. Pan dyrektor podkreślił ogromną rolę rodziców w wychowaniu dzieci i młodzieży, zapewnił, że ze strony szkoły mogą oni liczyć na wsparcie, życzył satysfakcji i dobrej współpracy ze szkołą. Następnie pan dyrektor zwrócił się do uczniów, przypomniał, jak dziś ważne jest wykształcenie, mówił o obowiązkach i pracy nad rozwijaniem zdolności i pasji. Szczególnie gorąco powitał uczniów klas I i ich rodziców oraz nowych uczniów, którzy dołączyli do innych klas w naszej szkole. Zapewnił, że dokonali dobrego wyboru i życzył wszystkim sukcesów i zadowolenia. Po wystąpieniu pana dyrektora rozpoczęła się część artystyczna. Program przygotowali uczniowie klasy IIIa i IIIb pod opieką pani Małgorzaty Madei oraz pani Ewy Słobody. Optymistyczne wiersze i wesołe piosenki wprowadziły wszystkich w radosny nastrój, dzięki temu wszyscy z uśmiechem rozpoczęli nowy rok szkolny. Wymowną, symboliczną dekorację przygotowała pani Klaudia Reiskittel. Pan dyrektor podziękował za przygotowanie uroczystej akademii, a na koniec przypomniał o bezpieczeństwie w szkole oraz w drodze do i ze szkoły. Życząc wszystkim wysokich wyników w nauce, zwrócił uwagę na wzajemny szacunek, aby praca i nauka odbywała się w miłej serdecznej atmosferze. Po zakończeniu oficjalnej części uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.

2014 Szkołą Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.
Powered by Joomla 1.7 Templates