Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Nauczyciel… to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom?” /D.Beisser /

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 9.00. Okolicznościowe przemówienie wygłosił na wstępie pan dyrektor Robert Wadycki. Przede wszystkim dziękował wszystkim nauczycielom, katechetom oraz pracownikom administracji i obsługi za trudną, ale piękną pracę i wkład w wychowanie młodego pokolenia. Życzył sukcesów, satysfakcji z wykonywanej pracy, siły do pokonywania trudności oraz szacunku i zrozumienia ze strony uczniów i rodziców. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców , pan Michał Podziemski, w swoim przemówieniu podkreślił ważną rolę nauczycieli w życiu dzieci i młodzieży, a na ręce dyrekcji szkoły złożył piękne bukiety kwiatów wraz życzeniami i podziękowaniami. Po części oficjalnej nadszedł czas na akademię, którą w tym roku przygotowali uczniowie klasy 5a. W bardzo wesołej atmosferze opowiedzieli o radościach i kłopotach uczniów oraz pracy nauczycieli. Odrobina humoru i wesołe piosenki wszystkim przypadły do gustu, całości dopełniła piękna oprawa muzyczna i wymowna dekoracja. Uczniów przygotowali nauczyciele: p.Marta Szostek, p. Beata Stelmach oraz p. Michał Czernecki. Dekorację opracowały panie: Marzena Wojtal i Klaudia Reiskittel. Po uroczystej akademii uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas. Następnie wszyscy nauczyciele spotkali się przy słodkim poczęstunku, który przygotowała Rada Rodziców.