Uroczystość gminna Święta Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela

Uroczystość gminna Święta Edukacji Narodowej odbyła się w dniu 15 października w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Łękawicy. W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Skrzyszów p. Marcin Kiwior, Przewodniczący Rady Gminy p. Marcin Tryba, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, pracownicy oświaty i nauczyciele seniorzy którzy pracowali na terenie naszej gminy.

Wójt Gminy p. Marcin Kiwior podziękował pracownikom oświaty za ich codzienny trud pracy gwarantujący wysoki poziom kształcenia i wychowania, a także zapewnienie bezpieczeństwa w przedszkolach i szkołach. Zwrócił uwagę na bardzo wysokie 26 miejsce wśród gmin małopolski pod względem osiągniętych wyników z egzaminów zewnętrznych. Pan Marcin Kiwior wręczył nagrody i listy gratulacyjne wójta szczególnie wyróżniającym się dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkół i przedszkoli. W gronie wyróżnionych były również osoby z naszej szkoły: Pani Anna Czyż-Wałaszek, Pani Ewa Fiksak-Krakowska, Pani Anna Kiełbasa i Pan Robert Wadycki.

Gminne Święto Edukacji Narodowej było również okazją do wręczenia nagród dyrektora nauczycielom i pracownikom oświaty. Wśród nagrodzonych przez Dyrektora Roberta Wadyckiego znaleźli się: Małgorzata Mróz; Małgorzata Wiśnicka; Marta Seruś; Maria Kozioł; Jolanta Gaweł; Barbara Kluza; Paulina Obrzut; Lucyna Barszcz; Agata Kuca; Monika Gdowska; Romualda Gac; Agnieszka Papuga; Urszula Hajduk Budzik i Rafał Łabuz. Lista nagrodzonych pracowników administracji i obsługi przedstawia się następująco: Barbara Michałek; Monika Adamska; Anna Drwal; Lucyna Kozioł; Violetta Onak; Zofia Salawa; Małgorzata Król; Maria Szponder; Maria Zegar; Jolanta Dziedzic; Tadeusz Sygnarowicz; Janusz Wijas i Andrzej Stelmach.

W trakcie uroczystości Złotym Medalem za długoletnią służbę, przyznawanym przez Prezydenta RP została odznaczona Pani Halina Tryba – pracownik Przedszkola Publicznego w Szynwałdzie. Medal w imieniu Prezydenta RP wręczył Wicewojewoda Zbigniew Starzec.

Wszystkim nagrodzonym składamy gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy na rzecz rozwoju i edukacji naszych dzieci.