Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie

Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie

,,Nie lękajcie się. Ja jestem z wami. Czekałem na was i wy przyszliście do mnie” – mówił Jan Paweł II.

24 października odbyło się w naszej szkole Święto Patrona. Zaproszeni goście, grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska spotkali się, aby przypomnieć sobie postać Jana Pawła II oraz jego nauczanie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., która została odprawiona w kościele parafialnym w Skrzyszowie. Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze przy pomniku św. Jana Pawła II.

Kolejna część uroczystości miała miejsce w hali sportowej odświętnie udekorowanej przez Panią Klaudię Reiskittel i Panią Marzenę Wojtal. Po części oficjalnej Pan Dyrektor, Robert Wadycki, przywitał gości, którzy przybyli na uroczystość, następnie wygłosił okolicznościowe przemówienie. Później głos zabrali Wójt Gminy Skrzyszów, Pan Marcin Kiwior oraz Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie delegatura w Tarnowie, Pan Franciszek Wantuch.

W dalszej części spotkania zgromadzeni uczestnicy wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pani Jolanty Gaweł, Pani Barbary Rymek, Pani Pauliny Obrzut i Pani Marii Janas . Uczniowie przypomnieli życiorys Patrona, w wielu chwilach przepełniony goryczą i smutkiem ze względu na utratę najbliższych osób w młodym wieku. Przedstawili drogę Karola Wojtyły do kapłaństwa i do objęcia funkcji Biskupa Rzymu.

Ukazali także kilka humorystycznych faktów z pontyfikatu Jana Pawła II.

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor pogratulował i podziękował tym, którzy wystąpili i przygotowali szkolne święto oraz podziękował wszystkim za obecność.