Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
 Szanowni Państwo,

Z dniem 25 maja 2018 r. na terytorium Polski rozpoczęło się stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), które reguluje zasady przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym oraz w trosce o ochronę Państwa danych osobowych przedstawiamy następującą informację, dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, 33-156 Skrzyszów 629 A:

Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zdań statutowych.

Administratorem Danych Osobowych jest Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.

Kuratorium co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.

Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.

Kuratorium nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych oraz zautomatyzowanego przetwarzania w celu profilowania osób.

W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Punkt informacyjny dotyczący danych osobowych znajduje się w siedzibie Kuratorium. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pocztą elektroniczną:iod@skrzyszow.okay.pl lub listownie pocztą tradycyjną.

 

Artykuły

18 maja 2020 roku obchodzimy setną rocznice urodzin Karola Wojtyły

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano Super User

"18 maja 2020 roku obchodzimy setną rocznice urodzin Karola Wojtyły" 

18 maja 2020 roku obchodzimy setną rocznice urodzin Karola Wojtyły, który po wyborze na Papieża przyjął imię Jan Paweł II. „Santo subito” – natychmiast Święty, tak skandowały tłumy zgromadzone po Jego śmierci. W 2014 roku został dołączony do grona Świętych kościoła katolickiego.

Bardzo skromny – Wielki człowiek Święty Jan Paweł II swoim, życiem, czynami, słowami dawał i daje nam lekarstwo na wszystkie troski, kłopoty i problemy. Ten kochający, mądry i wymagający ojciec osadzony na mocnym kręgosłupie wartości niech będzie dla nas punktem odniesienia. Zwracając się do nas nigdy nie koloryzował i nie przesuwał granic, ale wymagał dając jednocześnie wspaniały przykład i świadectwo. W swoich wypowiedziach był zawsze szczery i autentyczny, wierny zasadom i obowiązkom nie karcił, nie straszył, ale podpowiadał. Pokazał nam, że należy pochylić się nad każdym - dzieckiem, osobą chorą, człowiekiem ubogim, podwładnym czy nawet przestępcą. Zawsze autentyczny i otwarty na ludzi: wtedy, gdy błogosławił podane dziecko, przytulał młodzież, odwiedzał chorych, tańczył, śpiewał, żartował i wspominał. Pełniąc swoje powołanie wykazał się ogromną radością, ufnością, ale również wielką pokorą. My Jana Pawła uczniowie, my wszyscy, mamy prawo się tak nazywać, mamy blisko siebie mistrza, lekarz, przewodnika – miejmy odwagę pójść za jego głosem.

„Powołując na Stolicę Rzymską kardynała z Polski, konklawe dokonało znaczącego wyboru: tak, jak gdyby zażądało świadectwa Kościoła, z którego ten kardynał pochodził – jakby go zażądało dla dobra Kościoła powszechnego. W każdym razie wybór ten miał dla każdego z nas, dla całej Europy i świata szczególną wymowę” – to słowa z ostatniego dzieła Jana Pawła II „Pamięć i tożsamość”

2014 Szkołą Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.
Powered by Joomla 1.7 Templates