XIX Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II

XIX Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II

28 maja 2021 r. w naszej szkole odbył się XIX Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II, nad którym honorowy patronat objął wójt Gminy Skrzyszów – Pan Marcin Kawior. W zmaganiach wzięło udział 11. uczestników ze szkół podstawowych z Ładnej, Łękawicy, Skrzyszowa i Szynwałdu. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach – odrębnie dla klas VII - VIII szkoły podstawowej, klas IV - VI i najmłodszych - uczniów klas 1-3. W związku z sytuacją epidemiologiczną każdego uczestnika i opiekuna obowiązywały na terenie szkoły maseczki i dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły - p. Robert Wadycki, który powitał gości, przedstawił skład komisji oceniającej recytacje i życzył wszystkim uczestnikom konkursu powodzenia w zmaganiach z trudnymi i pełnymi wzniosłych treści utworami Jana Pawła II. Następnie każdy uczestnik konkursu przedstawił własną interpretację jednego utworu Ojca Świętego Jana Pawła II. Po zakończeniu zmagań konkursowych komisja udała się na naradę.

Komisja w składzie: p. Lucyna Lasko /przew./, p. Jolanta Gaweł, ks. Dominik Furgał wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali wartościowe nagrody książkowe. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

SZKOŁA PODSTAWOWA - KLASY 1-3

I miejsce – Amelia Karaś, SP 2 Skrzyszów

II miejsce – Amelia Niemiec, SP Szynwałd

III miejsce – Laura Obal, SP Łękawica

wyróżnienie - Roksan Sznajder, SP Ładna

wyróżnienie - Amelia Bujak, SP1 Skrzyszów

SZKOŁA PODSTAWOWA - KLASY 4-6

I miejsce – Aleksandra Partyka, SP1 Skrzyszów

II miejsce – Zuzanna Chrupek, SP Ładna

III miejsce –Wiktoria Onak, SP Łękawica

SZKOŁA PODSTAWOWA - KLASY 7-8

I miejsce – Daria Jasiak, SP1 Skrzyszów

II miejsce – Zuzanna Łabno, SP Łękawica

III miejsce – Natalia Plebanek, SP Szynwałd

Wszyscy uczestnicy konkursu doskonalili swoje umiejętności recytatorskie pod okiem nauczycieli przygotowujących ich do występu. Pedagodzy, którzy przyczynili się do popularyzacji trudnej poezji Ojca Świętego wśród dzieci i młodzieży a także pomogli w wyborze tekstów, otrzymali podziękowania z rąk dyrektora szkoły Roberta Wadyckiego. Na zakończenie pan dyrektor podziękował nauczycielom za pracę w komisji, uczestnikom konkursu pogratulował sukcesów i w imieniu organizatora zaprosił do udziału w przyszłym roku. Konkurs perfekcyjnie jak co roku przygotował i przeprowadziła Pani Barbara Rymek.