SZANOWNI PAŃSTWO! DRODZY UCZNIOWIE!

SZANOWNI PAŃSTWO!

DRODZY UCZNIOWIE!

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu literackiego „Jesteście wezwani do świadczenia o wierze i nadziei” zorganizowanego z okazji Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.

KLASY I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

I miejsce – Bartłomiej Antosz - klasa II b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

II miejsce – Gabriela Proszowska – klasa III Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Piotra Skargi w Skrzyszowie

III miejsce – Maria Osika – klasa III a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie

KLASY IV – VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

I miejsce – Natalia Bańbur – klasa V b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie

II miejsce – Kamil Olszówka – klasa V Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej

III miejsce – Eliza Zegar – klasa VI a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

Wyróżnienie – Julita Smoleń – klasa 6 Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Piotra Skargi w Skrzyszowie

KLASY VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ I KLASY II – III GIMNAZJUM

I miejsce – Natalia Budzik – klasa II C Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie

I miejsce – Aleksandra Kiwior – klasa VII Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Piotra Skargi w Skrzyszowie

II miejsce – Sebastian Wątroba – klasa VII a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

III miejsce – Natalia Wojtal – klasa III A Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie

Wyróżnienie – Agnieszka Boruch – klasa VII Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej

GRATULUJEMY NAGRODZONYM UCZNIOM ORAZ ICH OPIEKUNOM!

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU!

Konkurs: Jesteście wezwani do świadczenia o wierze i nadziei.

Szkoła Podstawowa nr 1                                Jesteśmy wezwani do świadczenia

im. Jana Pawła II w Skrzyszowie                                  o wierze i nadziei .

DYREKTORZY, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE

SZKÓŁ W GMINIE SKRZYSZÓW

Szanowni Państwo. Drodzy Uczniowie.

Jan Paweł II podczas spotkania z młodzieżą w Poznaniu 3 czerwca 1997 roku powiedział:

Wiara w Chrystusa i nadzieja, której On jest mistrzem i nauczycielem, pozwalają człowiekowi odnieść zwycięstwo nad samym sobą, nad tym wszystkim, co w nim jest słabe              i grzeszne, a zarazem ta wiara i nadzieja prowadzą do zwycięstwa nad złem i skutkami grzechu w świecie nas otaczającym .

Odwołując się do nauki Jana Pawła II o wierze, nadziei i miłości, mamy przyjemność zaprosić uczniów szkół w Gminie Skrzyszów do udziału w konkursie zorganizowanym                                   z okazji Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.

Temat tegorocznego konkursu:

Jesteście wezwani do świadczenia o wierze i nadziei.

Konkurs na wiersz o wartościach, na które zwracał uwagę w swoim nauczaniu Jan Paweł II.

REGULAMIN KONKURSU

·        Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II                          w Skrzyszowie.

·        Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów.

·        Cele konkursu to: przybliżenie dzieciom i młodzieży nauczania Jana Pawła II                  o wartościach – wierze, nadziei, miłości, rodzinie, pokoju na świecie.

·        Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

Grupa I – uczniowie klas I – III szkoły podstawowej

Grupa II – uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej

Grupa III – uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz klas II – III    gimnazjum

Wymagania konkursowe dla wszystkich grup wiekowych:

Uczniowie piszą wiersz (12 – 15 wersów) o tematyce uwzględnionej w regulaminie konkursu.

·        Szkoły organizują etap szkolny do dnia 10 października. Szkolne komisje konkursowe wybierają po trzy najlepsze prace z każdej grupy wiekowej.

·        Wyróżnione podczas etapu szkolnego prace należy przesłać lub złożyć osobiście

w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie do

dnia 15 października 2017 roku. Organizatorzy nie zwracają

nadesłanych prac.

·        Każda praca powinna być podpisana i zawierać następujące informacje:

- nazwa szkoły

- imię i nazwisko autora pracy, klasa ( szkoła podstawowa, gimnazjum)

- imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna

·        Prace będą oceniane przez komisję w składzie:

mgr Jolanta Gaweł – nauczycielka języka polskiego

mgr Renata Małochleb – nauczycielka języka polskiego

mgr Agnieszka Papuga – nauczyciela języka polskiego

·        Lista laureatów zostanie ogłoszona na stronie internetowej Szkoły

Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie do

dnia 20 października 2017 roku.

·        Laureaci konkursu zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się dnia 24 października 2017 roku podczas uroczystości z okazji Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.

Mocna wiara, z której rodzi się nadzieja, cnota tak bardzo dziś potrzebna, uwalnia człowieka od lęku i daje mu siłę duchową do przetrwania wszystkich burz życiowych. Nie lękajcie się Chrystusa! Zaufajcie Mu do końca! On jedyny „ma słowa życia wiecznego”. Chrystus nie zawodzi!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Organizatorki: Jolanta Gaweł

Renata Małochleb